T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

İnönü Müftülüğü

02.03.2020

İLÇE MÜFTÜMÜZ ŞENOL ŞAHİN DEREYALAK MAHALLEMİZDE VAAZ VERDİ

02 Mart 2020 Pazartesi

İlçe Müftümüz Şenol ŞAHİN, 02 Mart 2020 Pazartesi günü öğle namazından önce Dereyalak Mahalle Camii'nde vaaz verdi. İçerisinde bulunduğumuz mübarek üç ayların manevi kazanımlarına değinen hocamız, bu mübarek ayı iyi değerlendirmek ve kandil gecelerinin feyiz ve bereketine nail olabilmek için her Müslümanın azami gayret göstermesi gerektiğine vurgu yaptı. 

Son günlerde Suriye' nin İdlib bölgesinde ordumuzun verdiği mücadele esnasında şehit düşen Mehmetçiğimize Allah'tan rahmet, geride kalan yakınlarına ve milletimize sabırlar dileyerek, gazi olup, yaralanan kardeşlerimize de en kısa zamanda şifalar diledi. Cihadın sadece cephede olmadığına vurgu yapan İlçe Müftümüz; "Bizler de dualarımızla ve okuyacağımız Fetih Sureleri ile onların yanında olmalıyız." Mesajı ile her zaman dua üzere olmamız gerektiğini söyledi. 

Namazdan sonra; cami halılarının yenilenmesinde emeği geçen, başta Cami Dernek Yönetimine, Cami Görevlisi Nihat DEMİR hocamıza ve desteklerinden dolayı tüm cemaate, Dereyalak Mahalle halkına teşekkür ederek, İlçe Merkezine dönmek üzere ayrıldı.