04.01.2020

Eskişehir Müftülüğü Çocuk Açtı

Eskişehir İl Müftülüğü, Umre Ödüllü Değerler Eğitimi Yarışması kapsamında Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı sevgi evlerinde kalan çocukları kahvaltıda ağırladı.

İl Müftülüğünde gerçekleştirilen kahvaltılı ödül programına, İl Müftüsü Bekir Gerek ve eşi, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Alper Sezer ve eşi, İl Müftü Yardımcısı Fatma Adsoy, manevi rehberler, öğretmenler ve sevgi evlerinde kalan çocuklar katıldı.

Neyzen Murat Oykun’un ney ve ilahi dinletisiyle başlayan programda konuşan İl Müftüsü Bekir Gerek, İl Müftülüğünün,  Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile kardeş iki kurum olarak el ele, gönül gönüle işbirliği içerisinde çalışarak; cennet kokusunu üzerinde taşıyan gençlere hizmet etmenin, milli ve manevi duygulara sahip, ülkesine, milletine ve devletine faydalı bireyler olarak yetişmesine katkı sunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Müftülüğün dini bir teşkilat olarak, İslam’ın sevgisini, Allah’ın kitabını, Hz. Peygamber’in güzel ahlakını insanlara öğretme çabası içerisinde olduğunu vurgulayan Müftü Gerek, bizim dinimiz kardeşlik dinidir. Biz önce kardeşiz, sonra birbirimize emanetiz.’ dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığının Aile Bakanlığı arasındaki protokolü ile İl Müftülüğü ADRB bürosu tarafından sevgi evlerinde sunulan değerler eğitimi ve rehberlik hizmetinin ve bu kapsamda yapılan Umre Ödüllü Değerler Eğitimi Yarışmasının önemine değinen İl Müftüsü Bekir Gerek, yarışmada dereceye giren gençleri tebrik ederken, destek ve katılımlarından dolayı  Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Alper Sezer başta olmak üzere ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

Yaptığı çalışmalar ile çocukların teşekkür ederek konuşmasına başlayan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Alper Sezer ise yaptığı konuşmada bizler yıllardır çocuklarımızı tek kanatlı bir uçak misali uçurmaya çalıştık ve eksik olanın manevi kanat olduğunu acı bir şekilde anladık. Diyanet İşleri Başkanlığımız ve İl Müftülüğümüz ile yapılan işbirliği ile sizlerin maddi kanadına bir de manevi kanat eklemiş olduk. Bu noktada Diyanet ve Müftülüğün gençlik çalışmalarını önemsiyoruz. Şeklinde konuştu.

Hz. Peygamber’in: Çocuklar Cennet'in çiçekleridir, hadisi şerifini hatırlatan İl Müftü Yardımcısı Fatma Adsoy ise yaptığı konuşmada bize cennet kokusunu getirdiniz iyi ki varsınız, iyi ki geldiniz. Her zaman sizlerin yanında ve hayat boyu destekçiniz olacağız. Dedi.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı çocuk evlerinde kalan çocuklara yönelik düzenlenen ‘Umre Ödüllü Değerler Eğitimi Yarışmasında’ dereceye giren gençler ödüllendirildi. Birinciler umre, ilk dört hediye çeki ile ödüllendirilirken diğer katılımcılara ise İl Müftülüğü tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Umre ödülü kazanan gençlerin duygu dolu anlar yaşadığı program hatıra fotoğrafı ile son buldu.