T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Sivrihisar Müftülüğü

04.10.2019

ADEM OYAN

01.01.1960 Tarihinde Çorum’un Bayat İlçesinin A.Yoncalı köyünde dünyaya geldi. 

İlkokulu köyünde bitirdi. 1973

İmam Hatip lisesini Amasya da bitirdi. 22.06.1981

13.7. 1981 Tarihinde Sungurlu’nun Mehmet Ali Çiftliği köyünde İmam Hatip olarak göreve başladı.

Ankara’nın Polatlı, Mamak ve Altındağ ilçelerinde 16 Yıl İmam Hatiplik görevi yaptı.

14.7.1986 tarihinde Ankara Ü. İlahiyat Fakültesi bitirdi.

1987-1988 Yıllarında Polatlı ve Erzurum’un Aşkale İlçesinde Yedek Subay(Topçu Asteğmen) olarak askerlik görevini yaptı.

26.08. 1997 - 19.11.1999 Tarihlerinde Konya da İmam hatiplik görevi yaptı ve Konya Selçuk Merkezi İhtisas kursunu bitirdi. (7.Dönem)

Konya Akören İlçe Vaizi 19.11.1999 - 26.01.2001

Tunceli Nazımiye ilçe Müftüsü 07.02.2001 - 23.09.2003

 Konya Emirgazi İlçe Müftüsü 24.09.2003 - 30.10.2007

Antalya İbradı İlçe Müftüsü 05.11.2007 - 22.09.2011

Konya Tuzlukçu İlçe Müftüsü 22.09.2011 - 18.10.2017

23.10. 2017 Tarihi itibariyle Eskişehir Sivrihisar İlçe Müftüsü olarak görevine devam etmektedir

Evli ve 7 Çocuk babasıdır.